Uit de bestuurskamer

Het corona virus houdt de wereld in zijn greep en dat geldt natuurlijk ook voor onze vereniging. Héél langzaam haalt de overheid wat van de beperkende maatregelen af om het maatschappelijk leven stap voor stap weer op gang te laten komen.

Als eerste mogen de basisscholen weer open, weliswaar op aangepaste wijze, maar het begin is daar. Ook jeugdige sporters mogen de trainingen hervatten, voor senioren bestaat die mogelijkheid helaas nog niet.

Het bestuur heeft die hervatting van de trainingen voor de jeugd van s.v. ROAC voorbereid en op maandag 11 mei 2020 starten de eerste trainingen. Het schema voor die trainingen is afgestemd met Hockeyclub Alkemade omdat ook zij hun trainingen hervatten en we willen proberen te voorkomen dat tegelijk te veel mensen op de paden op het sportpark door elkaar lopen. Vandaar dat het uitdrukkelijke verzoek is gedaan om:

 • Thuis te blijven als je verkouden bent, hoest, of grieperig bent;
 • Slechts vijf minuten vóór een training op het sportpark aan te komen;
 • Géén ouders op het sportpark;
 • Omgekleed te zijn en thuis naar de toilet geweest, want de kleedkamers blijven gesloten, evenals het clubhuis;
 • Op de paden rechts te lopen en de fiets in de stalling te zetten en niet op de paden te zetten;
 • De fiets als volgt te plaatsen:
  • De eerste trainingsgroep op een avond zet vanuit de ingang gezien de fietsen links in de stalling/op de tegels achter het grastrainingsveld;
  • De tweede trainingsgroep op een avond zet vanuit de ingang gezien de fietsen rechts in de stalling naast de handbalvelden;
 • Bij het betreden van de sportvelden eerst de handen te reinigen met het aanwezige desinfectie middel;
 • Tijdens de trainingen voor de groepen van 13 jaar en ouder geldt dat zij de ballen niet met de handen mogen aanraken/vastpakken tenzij zij handschoenen dragen. Voor voetballers geldt dat het koppen van ballen wordt afgeraden;
 • Voor trainingen van groepen van 13 jaar en ouder geldt dat er géén wedstrijdvormen getraind mogen worden en dat er anderhalve meter afstand wordt gehouden;
 • Het houden van anderhalve meter afstand geldt ook voor de jonge spelers/speelsters ten opzichte van hun trainers en leiders;
 • Na afloop van de trainingen verlaten spelers direct het veld en opnieuw reinigen zij hun handen met het aanwezige desinfectie middel;
 • Trainers van de eerste trainingsgroep halen de desinfectiepomp uit het materiaalhok en plaatsen die bij de ingang van het kunstgras- of handbalveld. Er zijn twee pompen aanwezig;
 • Na afloop van de laatste training plaatsen de trainers de desinfectiepomp weer in het materiaalhok terug;
 • In het materiaalhok staat ook een flacon desinfectiespray voor de trainers/sters om hun handen te ontsmetten na de training en het opbergen van de materialen;
 • Na de trainingen gaat iedere speler direct huiswaarts en houdt rechts aan over de paden;
 • Als spelers thuis komen wassen zij direct hun handen voordat zij gaan douchen of andere activiteiten ondernemen.

Wij vragen iedereen deze regels te respecteren en trainers en leiders te helpen met het uitvoeren ervan. Duidelijk is dat er ‘gehandhaafd’ zal worden door de Veiligheidsregio, maar let vooral zelf op want het virus is niet weg. Het lijkt er op dat wij de verspreiding er van min of meer onder controle hebben doordat wij ons gedragen volgens de afspraken waar de Regering om heeft gevraagd.

Je houden aan de regels doe je in eerste instantie voor je eigen gezondheid, maar vervolgens voor ons als samenleving en zeker niet in de laatste plaats voor al die mensen in de gezondheidszorg die de afgelopen twee maanden in de frontlinie hebben gestaan. Velen van hen zijn besmet geraakt door het werk wat zij voor anderen doen, gelukkig zijn niet allen van de besmette mensen in de zorg ook ernstig ziek geworden, maar het is onze opdracht om ook hen te helpen om gezond te blijven!

Als vereniging kun je niet zonder betrokken vrijwilligers en loyale sponsoren en daar zijn we als bestuur dan ook zeer dankbaar voor.

Na de start van de lockdown gebeurt er door vrijwilligers (met in achtneming van de RIVM regels) nog van alles bij de vereniging. Zo wordt het clubhuis zowel aan de binnenkant als aan de buitenkant onder handen genomen, er wordt geschilderd en getimmerd. In het kader van duurzaamheid is de verlichting vervangen in de Hertogshal (de hal heeft ook een grondige reiniging van het plafond ondergaan) en de verlichting wordt vervangen rond de trainingsvelden voor voetbal en handbal.

Ook de buitenzijde van de Hertogshal is gereinigd door RUFO Clean. Ook andere sponsoren laten zich in deze periode niet onbetuigd. Zo hebben we met PLUS Van Dijk afspraken gemaakt over de voorraden die wij nog in het clubhuis hadden op het moment dat de regering de maatregelen aankondigde. Met de Gebr. Van der Poel zijn wij bezig om onderhoudswerkzaamheden voor te bereiden om te verrichten rond de velden. Als vereniging kun je niet zonder betrokken vrijwilligers en loyale sponsoren en daar zijn we als bestuur dan ook zeer dankbaar voor.

Hoewel we werkelijk niet weten hoe de samenleving zich de komende maanden verder ontwikkelt en met name net als iedereen absoluut niet kunnen voorspellen hoe het Corona virus zich verder ontwikkelt, zijn we als bestuur bezig het nieuwe seizoen voor te bereiden. We doen dat in verschillende scenario’s.

Eén waarbij we uitgaan van een ‘normaal’ seizoen, maar ook enkele scenario’s waarin we rekening houden met beperkte mogelijkheden als het gaat om sportbeoefening. Wij zoeken ook uit wat het betekent als we de eerste seizoenshelft niet kunnen sporten. Wat betekent dat voor inkomsten op het gebied van contributies, clubhuis, sponsoring etc. Natuurlijk zullen tegen de mindere inkomsten ook minder kosten staan, maar als vereniging houden we wel onze vaste lasten. We bereiden ons dus niet alleen voor in organisatorische zin op het nieuwe seizoen, maar ook in financiële zin.

Tenslotte kijken we vooruit in het vertrouwen dat de maatschappij na verloop van tijd zijn loop weer neemt, want 2021 wordt hét jubileumjaar voor ROAC. Wij bestaan dan 75 jaar en zijn zeker niet van plan om dat feit onopgemerkt voorbij te laten gaan. Zeker niet nu het Koningsdagweekend, de Hanepoelloop, de Jeugd Olympiade en zoveel andere leuke en gezellige evenementen ons de afgelopen twee maanden door de neus zijn geboord door het Corona virus.

Met dit vooruitzicht wensen we jullie vooral véél gezondheid en let goed op jezelf en op elkaar!

Namens het bestuur,

Rob van der Hoorn.

Deel dit bericht

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Blijf op de hoogte en ontvang de weekbrief digitaal

Schrijf u hiernaast in voor de digitale weekbrief van sv ROAC!